23.6.2018 Od devene Off

Jak přijít k virtuální měně Bitcoin

Kromě tradičních mincí a bankovek, které všichni velice dobře známe, je ještě další měna. Měna, která působí ve virtuálním světě a říká se jí kryptoměna, digitální měna a také virtuální měna.
výměna měn)¨

Nenajdete jí v tradiční verzi jako běžné bankovky nebo mince, protože není hmatatelná a lze jí využívat pouze pro transakce virtuální. Avšak je možné jí změnit za tradiční peníze pomocí speciálních směnáren, které fungují i v ČR.
Nejznámější a také prví kryptoměnou je Bitcoin zkráceně BTC. Získat tuto měnu můžete nákupem a také těžením, takže vás zajisté bude zajímat, jak těžit bitcoiny.
Ve virtuálním světě se s tímto setkáte pod anglickým názvem mining a s názvem pro těžaře miner. Celý proces je rozsáhlejší a náročný, ale pokud jste začátečníci, tak vás zajisté bude spíš zajímat stručné popsání celého systému těžení.
Samotná těžba pracuje na principu výkonného PC a speciálního SW ASIC, který nepřetržitě vyhledává tzv. bloky. Bloky není možné hledat jako samostatný jedinec, ale jako člen sdružení mining pool. V tomto sdružení figuruje více minerů, snižují se náklady na těžbu a odměna se rozděluje dle podílu úspěšnosti mezi všechny těžaře.
těžba bitcoinu
Samotná odměna plyne tedy z nalezení bloků a z poplatků za provedené transakce.
V případě hledání bloků jde o to, že miner shrne nějaký soubor transakcí, které čekají na potvrzení do jednoho bloku, a k tomuto bloku se dál hledá řešení formou hash kódů nebo jinak řečeno hashovací funkce. A tato funkce následně převádí bloky na čísla.
Jak již bylo řečeno, bitcoin není hmatatelná měna a ukládáte si jí do virtuální peněženky. Následně můžete provádět na internetu různé transakce, jako jsou nákupy či investice nebo si bitcoiny změnit na reálné peníze v jakékoliv měně na světě.
Rychlost těžby se upravuje cca každé dva týdny a to podle momentálního výkonu celé sítě. Dělá se to z toho důvodu, aby nedošlo ke zpomalení sítě a také proto, že počet bitcoinů je omezený, takže jednoho dne dojde k úplnému vytěžení.