27.5.2022 Od devene Off

Kdy je nutné snížení pH v bazénu

To, že voda v bazénu vyžaduje určitou péči, asi není třeba nijak zvlášť zdůrazňovat. Pravdou je, že čím větší je její objem, tím náročnější ona péče je. Koneckonců, například malý dětský nafukovací bazének jednoduše po použití vypustíte a pak zas napustíte. Během horkého dne bude voda teplá velmi brzy. U větších bazénů už by to byl problém.

I to je důvod, proč se sledují nejrůznější veličiny. Je totiž mnohem lepší jednat dříve, než se to nějakým způsobem projeví. A jednou z nich je i pH. To nám ukazuje, jak moc kyselá či zásaditá voda je. A je jasné, že extrémy v obou směrech jsou špatné.

koupající se děti

Je však nutné si uvědomit, že tato hodnota se v průběhu času mění. Obvykle za to mohou nejrůznější mikroorganismy či napadané nečistoty, avšak ovlivnit jej mohou i přidávané čisticí látky, jako jsou například vločkovače či chlor. Nejčastěji pak zjistíme, že je nutné snížení pH v bazénu Chlorito na přijatelnou hodnotu. Ačkoliv je totiž například u dešťové vody 5,5, pro koupání to ideální není. Zde by se hodnota měla pohybovat kolem neutrálního bodu, tedy pH by mělo být okolo 7.

skok do bazénu

Samozřejmě nijak nevadí, pokud je to o trochu více či méně, avšak jakmile se od tohoto čísla výrazněji odchýlíme, měli bychom zpozornět a pustit se okamžitě do nápravy. Koupání v kyselině či zásadě totiž má negativní vliv na naše zdraví, a v extrémních případech může dojít i k mírnému poleptání kůže a hlavně sliznic. A to rozhodně není něco, co by chtěl kdokoliv z nás riskovat.

Proto je dobré tento ukazatel pravidelně sledovat. Naštěstí jsou k dispozici testery, které jsou poměrně levné, snadné na použití a relativně spolehlivé. Není tedy důvod, proč bychom neměli v pravidelných intervalech tento parametr ověřovat, zvláště pokud máme děti. Rozhodně je totiž dobré dopřát jim možnost bezpečného koupání. Přeci jen, i ony si zaslouží užít si léto se vším všudy.