30.5.2022 Od devene Off

S karavanem na Vltavě

Kdo vlastní tažné zařízení na auto Passat (a samozřejmě i na jiná vozidla), má možnost za něj zapřáhnout karavan a vyrazit na dovolenou. Výhody karavanů spočívají v tom, že jste absolutně nezávislí na hotelích a privátech, a máte vše podstatné s sebou včetně střechy nad hlavou. Pohybujete se z místa na místo podle nálady, a toho lze využít v podstatě v jakémkoli terénu, kde lze s karavanem zaparkovat.

meandry Vltavy

Rádi bychom vám nabídli tip na prostředí, kde by se vám mohlo líbit, a zároveň si tu splníte své tužby. Vaše dovolená se může proměnit v sérii prožitků velmi různorodých, aniž byste opustili hranice naší země.

Zkuste to na Vltavě

Horní tok Vltavy je velmi romantický a navíc je říční voda poměrně čistá, takže se v ní můžete bez obav koupat. To dobře vědí někteří vodáci, a proto se také Vltava stala nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším vodáckým terénem v naší zemi, který láká i zahraniční návštěvníky. Vy to ovšem můžete udělat jinak. Můžete Vltavu poznat i jako cyklisté. S karavanem je to velmi snadné, jízdní kola si vezmete s sebou, karavan zaparkujete v některém z autokempů mezi Vyšším Brodem a Zlatou Korunou, a projedete si trasu na kolech podél Vltavy např. po silnici č. 163 a 160, která vede až do Českého Krumlova. Jako cyklisté se tu určitě nebudete nudit.

Rožmberk nad Vltavou

Pobyt s karavanem vám umožní pronajmout si vodácké vybavení a splout si říční úsek dle domluvy s pronajímatelem, třeba opět z Vyššího Brodu až ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Váš karavan bude někde na této trase a poslouží jako mezipřistání s ubytováním. Takže si dovolenou s karavanem užijete jako cyklisté i vodáci zároveň, a co je dalším plus – karavan můžete parkovat třeba obden v jiném kempu a zároveň navštívit historické památky, jimiž jsou např. kláštery Zlatá Koruna a Vyšší Brod, zámek Český Krumlov, hrad Rožmberk a zřícenina hradu Dívčí Kámen.