7.5.2023 Od devene Off

Thajská perla tisíc kilometrů na jih od Bangkoku

V Andamanském moři leží největší z mnoha thajských ostrovů, Phuket. Když jej člověk dnes navštíví, ani by ho nenapadlo, že ještě před třiceti lety byl naprosto neobydlený, na těžaře cínu, a turistický ruch zde neexistoval. Pak si vláda všimla krásných pláží, blankytného moře a příležitosti, jak do země nalákat turisty. Od té doby se zde stavějí hotely, které se přizpůsobují Evropanům a Američanům, kteří zde jezdí celoročně na dovolené.

Nejnavštěvovanější pláže a destinace:

1. Hat Patong, zde opravdu občas není, kam si natáhnout deku a ve vodě je tolik lidí, že máte problém udělat dvě tempa.

2. Zátoka Karom, tady si můžete vybrat, zda se budete potápět, šnorchlovat, blbnout na vodních skútrech, nebo se necháte provézt na lodi okolo skal na vodní hladině.

3. Kamala, tato pláž je známá především pro svůj výhled na volné moře – ten nikdy neomrzí.

4. Kata, tady tu si oblíbíte hlavně pro postupný vstup do moře, pro volný prostor, který je většinou prázdný, a hlavně neustálé slunce, které zde svítí sedmnáct hodin denně.

5. Bang Tao, na této pláži se může stát, že zde budete úplně sami

6. Nai harn, téměř neznámá pláž na severní straně ostrova, kde jsou příznivé vlny pro surfaře

7. Hin Kruai, na tuto pláž jezdí hodně místní, turistů zde na východě ostrova moc není, proto pokud toužíte poznat domorodé obyvatelstvo a jejich kulturu, přijeďte sem, nebo se sem přijeďte alespoň podívat, když poplujete loďkou okolo ostrova – tuto příležitost si také nenechte ujít.
Východní pobřeží je na zážitky nejlepší. Najdete zde mnoho hospůdek a příjemné obyvatele. Můžete zde na plážích dělat pikniky. Pokud se chcete vydat do vnitrozemí, vezměte s sebou průvodce. Navštivte zde kaučukový prales, ovšem pozor na divokou zvěř, včetně obávaných kočkovitých šelem.