23.6.2022 Od devene Off

Boty mají stát za to

Dříve lidé chodili nejprve všichni a pak ti chudší často bosí. Obuv nejprve neexistovala, pak se objevily první často nedokonalé výtvory, pak byly takové boty nad naše finanční možnosti a až nakonec jsme dosáhli dnešního stavu věcí, kdy už je obuv něčím naprosto samozřejmým pro skoro každého z nás.

boty nad vodopádem

Ale ani dnes to není vždy a všude dokonalé, co se bot týká. V zaostalých a zaostalejších zemích dodnes můžeme uvidět mnohé lidi, kteří si nemají co obout nebo chodí v nějakých starých a často nepadnoucích botách, ke kterým přišli kdovíjak, nemaje na výběr. A i u nás občas narazíme na bosé sociálně slabší jedince, jak se hezky eufemisticky říká.

Ale většina z nás už dnes boty naprosto samozřejmě má. A nejen že chodíme obutí, ale také míváme větší počet párů různé obuvi, z nichž si v jednotlivých situacích vybíráme tu nejpříhodnější variantu. Protože boty nejsou stejné a nejsou všechny vhodné kdykoliv pro jakoukoliv příležitost.

Do společnosti se třeba nosí lakýrky a lodičky, sportuje se v nějakých teniskách, tretrách a jiné sportovní obuvi, v zemědělství, na stavbách a podobně se pracuje často v holínkách. A v čem se chodí na túry do přírody? I tady existuje ideální alternativa, jíž jsou trekové boty.

špička boty

Ne že bychom snad my lidé nemohli vyrazit na toulky přírodou i v něčem jiném než právě v takové trekové obuvi, ale každý, kdo má své zkušenosti, už ví, že zrovna toto je obuv, která je do terénu dokonalá. Protože ta chrání nohy naprosto dokonale, a navíc je i mimořádně pohodlná. A každý, kdo už absolvoval nějaký delší pochod přírodou s jejím neupraveným povrchem, mi potvrdí, že právě dokonalé boty jsou tu nad zlato. A kdo je má, ten si podobné putování užije daleko lépe než ti, kdo zde výběr obuvi podcení.
A bude tedy dobře, pokud si i vy takové trekové boty pořídíte. V těch se vám to bude chodit!