5.5.2022 Od devene Off

Proč si pořídit stolní počítač

Při rozhodování o koupi stolního počítače či notebooku hraje roli spousta aspektů. Nejvíce záleží na tom, jaké potřeby od počítače očekáváte a co od něj chcete. Musíte si ujasnit, na co všechno budete chtít počítač využívat. Například notebooky jsou ideální pro nějakou administrativní práci, která nevyžaduje úplně největší výkon. V tomto jsou například notebooky i výhodnější cenově. Ovšem pokud byste na některých modelech levnějších notebooků chtěli rozjet nějaký výkonnější program, asi se vám to s největší pravděpodobností nepodaří. Dnes se společně podíváme na to, proč si vybrat raději stolní počítač a jaké výhody jeho koupě má. 

Kalkulačka a notebook

Jak už jsme již zmiňovali některé notebooky nemusí být úplně výkonné. Stolní počítače jsou však většinou o nějaké to procento výkonnější. Pokud se tedy hned na začátku rozhodnete, že radši budete investovat pár korun navíc do stolního počítače, budete mít do budoucna zajištěné to, že se vám na něm pravděpodobně rozjede více věcí. Pokud byste například do budoucna dostali chuť zahrát si nějakou novou hru, nebude pravděpodobně problém na stolním počítači hru rozjet. Záleží také samozřejmě, jaké váš stolní počítač bude mít parametry. 

Muž u počítače

U stolních počítačů je také velkou výhodou to, že mají lepší přístup a větší prostor v jejich počítačové krabici. To je výhoda hlavně v tom, pokud jste trošku zruční, můžete si počítač postupně vylepšovat úplně sami. Stačí si prostě jednoduše koupit nějakou novou součástku a tu vyměnit za nějakou starší. Tohle vylepšování je samozřejmě u notebooků o něco složitější. 

Stolní počítače mají další výhodu tu, že jsou mohutnější a stojí na místě, proto jsou méně náchylné k nějakému poškození přenosem. Notebook se často přenáší, může nám spadnout a může se například protlačit, pokud je z nějakého jemnějšího materiálu. U stolních počítačů bychom si měli dávat hlavně pozor na to, abychom jej neponičili vodou nebo nepřehřáli.