7.3.2019 Od devene Off

Ušetříte při nákupu levných potravin pro děti?

Mnoho z nás má děti, které máme rádi, jsou to naši miláčci. Staráme se o ně, by jim bylo co nejlépe a snažíme se jim dopřát vše, co si přeji (pokud na to máme finanční možnosti). Nebudeme si nalhávat, že starat se o malé dítě nebo miminko je finančně poměrně náročné. V dnešní době jsou veškeré věci pro děti velmi drahé, nemyslím tím pouze potraviny, ale i oblečení a různé doplňky, případně kočárky. Proto se také každý z nás rodičů snaží finance šetřit, jak jen to jde. Obzvláště za situace, kdy nemáme moc peněz. Myslíte si, že pokud budeme kupovat levné potraviny, tak opravdu ušetříme? Nebo dětem nebudeme kupovat kvalitní věci a tím jim můžeme uškodit?
točená zmrzlina
 
Je potřeba si samozřejmě uvědomit, že levné potraviny nemusí být tak kvalitní a zdravé pro naše děti, ale není to pravidlo. Zjistil jsem, že i značkové věci v sobě mají tolik cukru a různých přísad, až nechápu, jak je možné je prodávat pro děti. Vezměte si, jak tímto učíte děti hned od mala jíst hodně sladké věci a víme, že cukr není zrovna zdravý. Až bude mít dítě v dospělosti problémy, tak vám určitě poděkuje. Musíme tedy sledovat složení výrobku a hlídat si obsah nejenom cukru, ale i dalších látek, které vůbec v těchto potravinách pro naše nejmenší nemusí být. Sledujte tedy složení, které je uvedené na obalu výrobku.
 mamka se synem u mapy
Pokud se podíváme konkrétněji na aspekt ušetření, zde je také potřeba si říci několik věcí. Jednou z nich je, že často se stává, že levnější výrobky mají menší gramáž. V tom případě si uvědomte, že budete muset koupit několik balení a nabízí se zde otázka, jestli se nedostanete na cenu značkového a dražšího výrobku. Není dobře bezmyšlenkovitě se vrhnout na nákup levných potravin pro děti. Dávejte si pozor, ať na to nedoplatíte. Přemýšlejte také nad tím, jak budou vaše děti zdravě jíst, podle toho také vybírejte. Chápu, že v dnešní době chce každý ušetřit, tak to je. Nicméně si porovnejte, co chcete svým dětem dopřát. Přeji nám všem, ať se naše děti mají co nejlépe, ať jsou šťastné!