22.5.2019 Od devene Off

Zábava na cesty

Blíží se léto a Vy máte v plánu jet na dovolenou k moři vlastním autem, nebo autobusem. Po loňském roku už se předem psychicky připravujete na to divadlo, které cestou Vaši miláčci udělají. Ne. Letos buďte chytřejší a připravte se na cestu lépe.
Začneme třeba u věkové kategorie puberta. Pro tuto věkovou skupinu dětí vezměte hlavně jejich tablety a chytré telefony, sluchátka, nechte je stáhnout si dostatek her, písniček a hlavně nezapomeňte jim předplatit dostatek mobilních dat, aby chudáčci ten opruz s trapnými rodiči měli jak přežít.
moderní modrý autobus
Potom tu máme mladší školní děti. I pro ne je na zabavení vhodným prostředkem chytrý mobilní telefon nebo tablet, s dostatkem stažených her i pohádek na sledování. Je dobré také zabalit jim sebou jejich oblíbenou knížku či časopis, aby si mohli číst, dětské křížovky a sudoku, ať si procvičí hlavičky. Také jim můžeme připravit hádanky, vtipy a rébusy na luštění, napínavé vyprávění o cestě, pastelky, blok a tvrdou podložku, na které mohou kreslit i psát. Od věci není ani vhodné umlčovalo ve formě drobného občerstvení a mlsání.
mlha na kolejích
Tak a jsou tu děti předškolní a mladší. U nich můžeme doufat v to, že část cesty prospí. Ale jelikož zákon schválnosti funguje, oči se budou klížit pouze Vám a děti budou plné energie. Pro děti je vhodné vzít v tabletu stažené pohádky a k tomu sluchátka, dále nezapomínáme na umlčovací jedlé prostředky. A můžeme připravit několik krabiček první pomoci, ve kterých bude tajný obsah, pro děti neokoukaný, v jedné krabičce mohou být pastelky a papíry, v další mini autodráha s autíčky, v další hlavolam či bludiště, v další magnetické společenské hry. Fantazii a tvořivosti rodiče se meze nekladou. Můžete třeba vyrobit hmatové pexeso, či jinou aktivitu. Ty jsou vhodné i pro úplné prťouse kolem roku věku, stačí si najít na internetu inspiraci. Tu hledejte pod názvem bussy bags. Jistě Vás něco zaujme a při tvorbě této zábavy na cesty se po dlouhých večerech zabavíte i Vy.
Letos budou všichni obdivovat, jak hodné děti máte, že zvládli tak dlouhou cestu.