16.8.2019 Od devene Off

Filtrujte

Voda sama o sobě nikdy dlouho čistá nevydrží. Zejména v takové nádrži, jakou je zahradní bazén. Stačí, aby sem napadaly nějaké nečistoty z okolního prostředí, stačí, aby se tu rozmnožily nějaké ty odporné řasy nebo jiný mikroskopický prevít, a na problémy je zaděláno. To však jedině v případě, že člověk neví, jak na to.
A proto je tu právě tento článek, po jehož přečtení už budete vědět vše potřebné i vy.dáma u bazénu.jpg
Doufat, že voda v bazénu zůstane čistá, zkrátka nelze. Nestane se tak ani v případě, že bude majitel zodpovědně zakrývat bazén plachtou, kdykoliv tento nebude používán, nepomůže ani sprchování se všech uživatelů dříve, než do této nádrže vstoupí. Dříve nebo později bude zkrátka zle.
A nemá-li být tak zle, ba má-li být vždy dobře, je třeba mít všechna zařízení, která o kvalitu vody pečují.
Čímž mám na mysli v první řaděpískové filtrace Techneco, jejichž úkolem je odstraňovat menší plovoucí nečistoty. Právě díky filtraci odchází z takové nádrže mírně znečištěná voda a poté, co je tato přefiltrována v pískové náplni, se vrací opět čistá.
Dále se nesmí zapomínat ani na vysavače, pochopitelně ty bazénové, které dokážou přímo dokonale odstraňovat vše, co už se usadilo na dně a stěnách bazénu a co by se odsud jinak odstraňovalo jen složitě a neefektivně.
V neposlední řadě je záhodno zmínit i síťku, kterou lze odstranit to, co doposud ve vodě pluje při hladině.hotelový bazén.jpg
A logicky nesmí chybět ani nejeden přípravek náležející k bazénové chemii.
Kombinací toho všeho lze zajistit, že se voda v bazénu udrží v dokonalém stavu a bude tu tak radost se koupat.
A pokud ne? Pak je na vině jedině lidský faktor. A odstraní-li se případné nedostatky v dávkování chemie nebo se vymění nevhodná či opotřebovaná písková náplň ve filtraci, která musí rovněž splňovat jisté dané parametry kvality, určitě bude dobře. To mi věřte.