8.6.2021 Od devene Off

Jak bydlet?

Někdo dává přednost vzdušným a světlým interiérům, jiný má raději útulné a malé bydlení. Přestože každý byt je unikátní a zpravidla se podobá svému majiteli, často se mohou shodovat v důležitých prvcích, které vypovídají o stylu bydlení. Kterému stylu dáváte přednost vy?

lampa-exklusiv-wanished-22-22-23cm

Provensálský styl
Tento francouzský styl je často spojován s levandulí. Hlavním prvkem však není pouze tato rostlina ale všeobecně jemné, pastelové barvy, světlý dřevěný nábytek a přírodní materiály. Nábytek by měl být jednoduchý a praktický. Tento styl se spíše hodí do venkovských domů, nicméně se s ním občas můžete setkat v některých městských bytech.
Boho styl
Boho styl je přesným opakem minimalistického stylu. Často se opakujícími prvky jsou výrazné vzory, barevné dekorace, textil. Množství nábytku a doplňků může mnohdy působit až přeplácaným dojmem. Velmi významným prvkem jsou právě doplňky. Pokojové rostliny, keramická soška anděla či vzorované koberce perfektně doplní tento styl.
Skandinávský styl
Jak je z názvu patrné, jedná se o styl pocházející ze severských zemí. Jedná se o styl, který působí čistě a vzdušně, často je využíván jednoduchý nábytek a dekorace jemných barev jako je modrá, šedivá či bílá. Mezi běžně používanými doplňky patří vkusné dekorační lampy, obrazy, velké množství polštářů a plédů.

andilek-bily-mix-20-cm
Glamour styl
V tomto stylu se často můžete setkat s drahými materiály a tmavými barvami. Glamour styl působí vznešeně, luxusně a perfektně se hodí do městských bytů. Opakují se zde prvky jako je zlatý, měděný či mramorový nábytek, sklo a čerstvé květiny.
Venkovský styl
Venkovský styl je založen převážně na jednoduchosti a přírodních materiálech. Starý nábytek, zachování dřevěných trámů či starých parket jsou znaky, kterými se tento styl vyznačuje. Venkovský styl mnohdy nepůsobí precizně, vše se jeví jako nedodělané či zanedbané, v tom však tkví kouzlo tohoto stylu.