6.1.2019 Od devene Off

Příjemné bydlení


Zadlužit se kvůli bydlení na dvacet nebo dokonce třicet let se asi jen tak někomu nechce. Pokud patříte mezi jedince, kteří by chtěli bydlet na úrovni a zároveň kvůli tomu nemuseli půlku života obracet každou korunu, vyberte si k bydlení jeden z nových mobilních domů nové generace. Určitě nedejte na škarohlídy, kteří vám budou tvrdit, že se v těchto „maringotkách“ nedá bydlet. Jednak to nejsou maringotky, a to v žádném směru, druhak se jedná o obydlí, která jsou běžně využívaná po celém světě. A to celoročně. Největší popularitu mají mobilní domy ve Velké Británii, Holandsku a Francii, tedy ve vyspělých a bohatých zemích, ne někde ve třetím světě.
skok stavitele

I s nábytkem

V málokterém bytě, natož pak v klasickém domě najdete při nastěhování kompletní zařízení se vším všudy, tedy jak s nábytkem, tak i s moderními elektrospotřebiči. No, a v mobilních domech je to naprosto běžné. Všechno interiérové zařízení je na místě a připravené k použití. Rozhodně nejde o nějaké druhořadé zařízení. Nábytek v některých modelech mobilních domků je dokonce vyroben z masivních dřevin, což je extra kvalita. Samozřejmě se jedná o modely vyšší třídy, ale i v levnějších typech vybavení obvykle nepostrádá alespoň základní kvalitu.
šnek na květu

Chata

Mobilní dům můžete využít i v případě, že už bydlení dávno máte. Dá se použít mnoha způsoby. Je vhodný k podnikání, například ve formě stánku s občerstvením nebo jako přechodná domácnost pro námezdní dělníky. Starší verze je možné také využít jako letní chatky. Stačí mít příhodný pozemek a domek na něj nechat jednoduše dovézt.
klíče s přívěskem
Je to rozhodně levnější než stavět nový srub nebo kupovat již postavený. Samozřejmě, že v chatkovém modelu nebudete mít tolik komfortu jako v domku určeném pro celoroční bydlení, ale u chaty to koneckonců ani příliš nevadí. V případě nutnosti můžete stěny dovybavit novější tepelnou izolací.