Zadlužit se kvůli bydlení na dvacet nebo dokonce třicet let se asi jen tak někomu nechce. Pokud patříte mezi jedince, kteří by chtěli bydlet na úrovni a zároveň kvůli tomu nemuseli půlku života obracet každou korunu, vyberte si k bydlení jeden z nových mobilních domů nové generace. Určitě nedejte na škarohlídy, kteří vám budou tvrdit, že se v těchto „maringotkách“ nedá bydlet. Jednak to nejsou maringotky, a to v žádném směru, druhak se jedná o obydlí, která jsou běžně využívaná po celém světě. A to celoročně. Největší popularitu mají mobilní domy ve Velké Británii, Holandsku a Francii, tedy ve vyspělých a bohatých zemích, ne někde ve třetím světě.
skok stavitele

I s nábytkem

V málokterém bytě, natož pak v klasickém domě najdete při nastěhování kompletní zařízení se vším všudy, tedy jak s nábytkem, tak i s moderními elektrospotřebiči. No, a v mobilních domech je to naprosto běžné. Všechno interiérové zařízení je na místě a připravené k použití. Rozhodně nejde o nějaké druhořadé zařízení. Nábytek v některých modelech mobilních domků je dokonce vyroben z masivních dřevin, což je extra kvalita. Samozřejmě se jedná o modely vyšší třídy, ale i v levnějších typech vybavení obvykle nepostrádá alespoň základní kvalitu.
šnek na květu

Chata

Mobilní dům můžete využít i v případě, že už bydlení dávno máte. Dá se použít mnoha způsoby. Je vhodný k podnikání, například ve formě stánku s občerstvením nebo jako přechodná domácnost pro námezdní dělníky. Starší verze je možné také využít jako letní chatky. Stačí mít příhodný pozemek a domek na něj nechat jednoduše dovézt.
klíče s přívěskem
Je to rozhodně levnější než stavět nový srub nebo kupovat již postavený. Samozřejmě, že v chatkovém modelu nebudete mít tolik komfortu jako v domku určeném pro celoroční bydlení, ale u chaty to koneckonců ani příliš nevadí. V případě nutnosti můžete stěny dovybavit novější tepelnou izolací.