15.12.2022 Od devene Off

Děti a pohyb

Znamená to věnovat jim fůru času, což někdy není zrovna jednoduché. Proto byl stanoven koncept, a to samotnou matkou přírodou, aby se muž staral o obživu a matka, tedy jeho žena o děti. Tento koncept byl pradávno porušen a důsledky vidíme sami. Proto i otcové rodin musí věnovat dětem svůj čas, kdy je matka v práci. Někteří si to zařídit obráceně neumí, nebo ještě hůře, nechtějí. V každém případě je třeba pro děti dělat co nejvíce. Především se o ně starat. Takže je dobré vědět, kdy se mají přidržet třeba u učení a kdy si hrát. A když to jde, tak venku. Ne dřepěním u počítače nebo čuměním do mobilu. Když hrát si, tak na zdravém vzduchu. A také se u toho hýbat. K tomu slouží různá dětská hřiště, kde je spousta všelijakých pomůcek pro to, aby se děti venku hýbaly a také pro to, aby je to bavilo.

velké hřiště

Je docela dobře možné, že u vás není. Bylo by to podivné, ale stát se to může. Přesto se zkuste informovat, protože dneska jsou dětská hřiště skutečně všude. No, to je jedno, prostě, pokud nemůžete, nechcete, nebo nemáte tu možnost, tak udělejte dětem hřiště přímo u vás na zahradě a máte vystaráno. Pískoviště jistě zvládnete a zbytek se dá koupit, pokud nemáte čas.

Několik takových zábaviček naleznete na webu, jehož odkaz vidíte výše v textu. Je to ten podtržený a jinou barvou. Zde si můžete zakoupit takové jako prolézačky, kde se dítě hýbe a při tom se snaží udržet stabilitu. Což vlastně zvyšuje jeho motoriku, ale také učí sebeovládání, protože to napoprvé asi přelézt nedokáže.

dětské hřiště

Můžete si vybírat z různých velikostí a z různých obtížností. Což se asi bude řídit především věkem vaší ratolesti. Proto se dívejte, pro který věk je ta či ona prolézačka určena a pokud si nejste jistí, tak se ptejte. Od toho je zde uvedeno telefonní číslo. A zde si můžete domluvit dokonce i montáž, pokud byste si na ni z přiloženého českého návodu sami netroufali.