26.12.2022 Od devene Off

Jak si užít čas pro sebe?

Jako první by člověk měl myslet na sebe. To vám řekne naprosto každý, ale stejně to mnoho lidí nedělá. Netvrdíme, že sobečtí lidé nejsou, ale je jich tady naštěstí stále menší část než lidí, kteří se rozkrojí pro druhé. Ovšem musíme si nejprve ujasnit, pro jaké druhé se ostatní rozkrojí. Většinou to bývá tak, že většina lidí na ostatní lidi kašle, ale i přesto by se pro lidi rozkrájela. Pro koho ale? Lidé dávají sebe a svůj veškerý čas hlavně svým dětem. Pokud jste je neviděli se obětovat pro druhé snad nikdy v životě, tak pro své děti se většina z nich obětuje. A o tom to také je, s touto myšlenkou si lidé děti pořizují, musí přeci počítat s tím, že se pro ně budou muset obětovat.

spánek

A to nejen svým časem, ale také nervy a peníze. Tohoto potřebujete opravdu dostatek, když si chcete dítě pořídit. Mít dítě totiž není nic jen tak a musíte být připraveni do začátku, abyste se o něj mohli postarat a dítěti nic nechybělo. Na to si dávejte pozor a před tím, než si dítě budete chtít pořídit si v hlavě urovnejte, jestli jste schopní se mu věnovat a obětovat pro něj skoro vše.

relax

Normální člověk se ale obětuje. Jsou tu i tak ale stále lidé, kteří ne, ale těch je naštěstí málo. Ale je správné se pro dítě obětovat až tolik? Ne. A víte proč? Všichni na tomto světě potřebují čas jen pro sebe. Hodně lidí by s tím nesouhlasilo, hlavně zaryté matky, které nejsou schopné se od svých dětí odtrhnout ani na chvíli a jsou s nimi každý den vkuse, ale když nad tím člověk zapřemýšlí, je to pravda. Přeci dítě má být pro nás radost a rozhodně nemá být něco jako zábrana k normálnímu životu. Proto si sedněte, dejte děti na hlídání a pusťte si nějaký film. Vše prochází žaludkem, nejen láska, tak si dejte nějakou dobrotu, k tomu si uvařte kávu do termo sklenice na kávu, nebo si uvařte čaj a ponořte se jen do myšlenek ohledně filmu nebo knihy, záleží, co preferujete. Je to potřeba a sami uvidíte, jak moc jste to potřebovali.