14.1.2023 Od devene Off

Keramika a práce

Znáte webové stránky imtts.cz? Kde jsou kategorie na výrobu keramických dílů? Pokuty neznáte, tak se tam podívejte a uvidíte, protože je to opravdu skvělá firma. To znám jistě, protože tam taky pracoval můj otec, za což jsem byla moc ráda. Můj otec má na tuto firmu jenom samé chvály, protože se mu líbila práce a taky to, co jeho práce obnášela. Musím uznat, že když mi otec vyprávěl, co v této firmě dělá, tak mě to docela hodně překvapilo, protože jsem vždycky měla otce za toho, kterého nebaví pracovat, protože otec je opravdu hodně vůdčí typ.

Keramika je kvalitní.

A můj otec byl takový hodně silný a takový hodně egoistický, že jsem si s mámou vždycky říkala, že asi v žádné práci nevydrží, a to pro svou prudkou a cholerickou povahu. Jenomže když nám potom otec řekl, kde vůbec pracuje, tak jsme s maminkou jenom pozvedly obočí a říkaly jsme si, že tam vydrží maximálně měsíc anebo dva měsíce. Jenomže otec tam byl taky jako výrobce keramických díly. A výroba keramických dílů je opravdu hodně složitá. Takže jsme si s maminkou řekly, že otci možná tohle hodně imponuje, že je velice důležité pracovat v této firmě.

Keramiku znám dobře.

A nevím jak vy, ale já jsem si myslela, že když bude otec mít tak důležitou práci, tak se mu to bude líbit a taky v té práci vydrží dlouho. A jak jsem si myslela, tak se taky stalo. A otec opravdu vzal svou práci vážně, protože si myslel, že je nenahraditelný, i když samozřejmě tohle nebyla pravda. Jenomže jsme to otci neřekly, aby si otec stále myslel, že je opravdu nepostradatelný a že ta firma se bez otce neodejdete. Možná to tak taky dokonce bylo, ale věřte mi, že od té doby, co má otec tuto skvělou práci, tak je doma více klidu a není tam takové dusno, jako bylo předtím. Tak že by třeba tato práce s — otce tak moc změnila k dobrému? Pokud ano, tak jsem jenom ráda, protože otec byl už doma opravdu nesnesitelný. Stačí dám muži těžkou mužnou práci a uvidíte změnu.