23.4.2018 Od devene Off

Kožené sedací soupravy aneb záruka nejen v rámci kvality

Přemýšlíte nad pořízením nové sedačky do obývacího pokoje? Nebo se naopak nacházíte ve fázi, kdy si zařizujete nové bydlení a řešíte dilema ohledně adekvátního výběru sedací soupravy do vysněného obývacího pokoje? Prioritou je pro vás vzhled nebo pohodlí? Jak početná je vaše rodina? Na výběr a volbu má vliv i to, zda v domácnosti jsou malé ratolesti či domácí čtyřnozí kamarádi, kteří budou tento kus nábytku využívat též.
světlá kožená sedací souprava.jpg
Důležité je, aby v případě pořízení kožené sedací soupravy se jednalo o prvek, který samozřejmě umocní celkový styl vašeho bydlení. Vybírat kožené sedací soupravy lze ze široké nabídky a za velmi příznivou cenu. Pozitivní je, že se jedná o druh materiálu, který je vhodný i pro alergiky, neboť kůže je ryze přírodní.
kožená sedací souprava.jpg
Jak vybrat správně?

I když se v tomto případě jedná o zcela nadčasový prvek, který se těší oblibě už po mnoho let, je zapotřebí i tak vybírat s rozvahou. Důležité je vsadit na kvalitu, kdy tak máte záruku v mnohem delší životnosti a v maximálním komfortu.

Výběr se odvíjí i na základě počtu členů domácnosti, jestliže máte časté návštěvy, které je zapotřebí pohodlně usadit apod. Avšak podstata volby spočívá ve velikosti prostoru, který máte k dispozici. Na základě toho je reálné poté uzpůsobit i velikost nábytku v podobě sedací soupravy.
přeplněný obývák.jpg
Atraktivní prvek vyžadující péči

Ve vlastním zájmu každého je, aby mu dotyčný kus nábytku sloužil dobře a pokud možno po co nejdelší dobu. Důležitá je pravidelná a adekvátní péče. A jak se tedy správně starat o sedačku? První a zásadní věcí je, aby došlo ke správnému umístění, tj. vyhnout se místu u topení, krbu apod. Ani by neměla být v blízkosti, kde by na sedací soupravu intenzivně dopadaly sluneční paprsky. V takovém případě je nejen riziko vyblednutí barvy.

Ideální je otřít vlhkým hadříkem a vyluxovat, tj. zbavit veškerých nečistot, drobků, smetí apod. Alespoň jednou ročně je zapotřebí sedačku naimpregnovat.