12.9.2018 Od devene Off

Málokdo dosáhne na půjčku

Dnešní doba tomu zrovna moc nepomáhá. Příliš mnoho domácností je zadlužených, až příliš mnoho je z nich v naprostém mínusu a nedokáže platit své závazky. Banky se tak logicky začínají bránit a důkladně si prověřují potencionální zájemce o své úvěry a hypotéky. Kontrola registrů dlužníků je dnes již standardní nutnost, pokud se chystáte někomu půjčovat a to nemluvíme ani o dalších metodách, jak si vlastně lidé z bank mohou ověřit, jestli jste skutečně tím řádným plátcem, za jakého se vydáváte.
zlatá karta.jpg

Ověření příjmů

Pokud se chystáte zařídit si hypotéku či úvěr u banky, vůbec se nemusíte bát, že by po vás chtěli doložení o příjmu či za co všechno utrácíte. Oni to totiž všechno dávno mají a stačí jim jenom rozkliknout vaše jméno. Spousta lidí zkrátka nedostane svůj požadovaný úvěr kvůli tomu, kde a za co utrácejí své peníze. Pokud hrajete automaty, byť jste řádně splatil vaše předchozí dluhy, nedostanete nic, protože jste rizikový zákazník, je tu velká pravděpodobnost, že se vaše vášeň zvrhne nebo se něco stane a vy nebudete schopni vše řádně splatit. A každý ví, že z chudého člověka žádné peníze nedostanete, protože je nemá. Jemu poté stačí jenom sklouznout do insolvence nebo osobního bankrotu a máte po investici. Půjčovat lidem je rizikové, ale ne všichni jsou hodni takové vysoké laťky. Spousta lidí je takto automaticky odmítnuta, protože je zde prostě obrovský nával těch, kteří mají podobné podmínky jako vy a nesplácí.
stoh knih studenta.png

Když nepůjčí banka

K penězům se můžete dostat ale více způsoby, s čímž vám jistě pomůže . A nemusíte ani žadonit u banky. Pokud se však rozhodnete pro tuto cestu, mějte se na velkém pozoru a vždy pečlivě studujte vše, co vám taková společnost řekne nebo co vám nabídne. Všechno to může znít úžasně, ale realita je taková, jakou si ji podepíšete. Pokud vám něco naslibují, ale ve smlouvě je psáno něco jiného, kdo vám dosvědčí, že to bylo tak či onak? Lidé často zapomínají číst, co se jim předkládá a slepě podepisují.