12.10.2020 Od devene Off

Narodilo se miminko

Vhodný dárek pro novorozence. Tak to je oříšek. Co třeba oblečení? Všechny miminka nosí overálky. No ne? Ne! Už tady může nastat problém. Jistě, maminka se usměje, poděkuje za dárek, ale doma jí potom pouze zabírá místo. Její miminko přece nenosí overálky. Nebo se jí zrovna tenhle vůbec nezamlouvá. Jak vybrat vhodný dárek, který využije maminka i miminko?

mimino

Plenky
Ať už jde o tolik populární plenkový dort, nebo jen balení plenek, rozhodně tím nic nezkazíte. Pozor ovšem dávejte na značku. Pokud nevíte, jakou konkrétní hodlá maminka využívat, kupte raději Pampers. I kdyby nakonec jejímu miminku neseděly, snadno je nakonec prodá. A že dostane balení plen snad od každého? To přece vůbec nevadí. Věřte, její dítě jich spotřebuje spousty.
POZOR! Některé maminky stále ještě upřednostňují látkové pleny. V takovém případě vybírejte dle materiálu, kvality, prodyšnosti. Na trhu lze vybírat z různých motivů a barev.

Hračky pro děti
Chrastítka podporují vývoj dítěte, kousátka zase uklidní při bolestivém růstu zoubků. Dávejte ovšem pozor na materiál a zdravotní nezávadnost výrobku. Všichni přece víme, že děti poznávají ústy.

Osušky
První dny většina maminek suší své dítko po koupeli látkovou plenkou. Obyčejné ručníky jsou často pro citlivou a jemnou pleť miminka nevhodné. Avšak jemným a zdravotně nezávadným ručníkem, vyrobeným přímo pro děti nic nezkazíte.

Dětská kosmetika
Dětská pleť je jemná a citlivá, proto vyžaduje tu nejlepší dětskou kosmetiku. Pokud jste se rozhodli darovat šampon, krém na opruzeniny, či pěnu do koupele, dejte přednost přírodní kosmetice. Některé maminky jsou totiž velmi vybíravé a přírodní kosmetikou nic nezkazíte.

narození

Fotorámečky/fotoalba
Téměř každý rodič je svým dítkem natolik nadšený, že fotoaparát nezůstává nečinný dlouho. A každá povedená fotografie si zaslouží své místo. V krásném dětském rámečku na stěně se budou vyjímat ty nejlepší. Ve fotoalbu se zase zobrazí postupný vývoj dítka. První úsměv, první krůčky. Momenty důležité jak pro rodiče, tak pro dítě.

Při výběru dávejte pozor na přání rodičů. Pokud si sami řeknou, co si přejí, máte o práci méně. A nezapomeňte na přáníčko.