20.12.2020 Od devene Off

Máte správnou hmotnost?

Současná doba přímo nahrává poruchám příjmu potravy. Žijeme v době, kdy je ideálem štíhlá postava a nic jiného se netoleruje. Dokonce mnohdy ani od přírody hubené dívky nemají vyhráno – celulitida se totiž tvoří všem. Není tak divu, že mnohé dívky mají komplex ze své postavy již od raného mládí.

Celý špatný pocit sama ze sebe ještě umocňují sociální sítě. Zde najdete plno fotek zkrátka až příliš dokonalých žen – nebo aspoň těch, které umí pracovat s grafickými programy. Zkrátka, pro mladou dívku může být velmi těžké srovnat se sama se sebou.

jídlo a metr

Bohužel tyto nemoci se nevyhýbají ani mužů a mladým chlapcům. Ti, pokud začnou trpět nějakou poruchou příjmu potravy, je to především z důvodu dodržování přísné hranice hmotnosti kvůli sportu nebo umění. Nejpostiženějšími muži jsou ti, kteří působní v umělecké oblasti. Zde se tato problematika týká především tanečníků, modelů nebo herců. Nejpostiženějšími sportovci jsou pak většinou žokejové nebo krasobruslaři.

Přitom zjistit, zda máte správnou hmotnost vzhledem ke svému věku, pohlaví a výšce není nic těžkého. Stačí do vyhledávače napsat klíčové slovo „bmi kalkulačka žena“ a dostane se vám celá řada výsledků.

zdravé jídlo

BMI online kalkulačky jsou totiž nástroje přímo stvořené pro kontrolu správné hmotnosti. Pokud tedy do předem připravených polí napíšete své osobní údaje (tedy výšku, věk a hmotnost), kalkulačka vám sama vypočítá, jak na tom fyzicky jste. Výsledná hodnota pak může ukazovat to, že jste podvyživení, v normě, anebo obézní.

Ačkoliv jsou tyto hodnoty pouze orientační, lze se od nich odrazit. Během chvíle tak budete mít jasno v tom, zda nejste až příliš hubení. Pokud ano, je na čas navštívit doktora. Není od věci prověřit si fyzickou stránku – zda vám správně funguje štítná žláza, nebo zda nemáte potravinové alergie. Pokud nebude nalezena příčina vaší nízké váhy, běžte k psychologovi.