5.7.2019 Od devene Off

Podívejte se na typy schodiště, ze kterých můžete vybírat

Schody jsou extrémně důležitým prvkem každého domu i bytu, který má více podlaží. Každý z nás má samozřejmě jiné prostorové i finanční možnosti a od toho se výběr bude jistě hodně odvíjet. Dalším důležitým prvkem je samozřejmě i materiál, ale typ konstrukce si musíte zvolit jako první.spirálové schodiště.jpg

Jaké druhy české firmy nabízejí? Podívat se můžete na schodiště ttp://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody.php, které nabízejí všechny varianty, které si můžete běžně užít, a to včetně atypických konstrukcí, která se přizpůsobí přesně vašemu prostoru. Nicméně mezi základní rozdělení patří:

  • točité (vřetenové, obloukové i kruhové),
  • samonosné či bočnicové,
  • schodnicové.

Varianta do malého prostoru

Většina z vás se jistě potýká spíš s nedostatkem místa než s jeho přebytkem. Právě z toho důvodu se točité modely staly tak populární. Konstrukce zabere skutečně málo místa. Přitom vypadají velmi elegantně, decentně a jsou stejně funkční jako jakýkoli jiný druh. Drobnou komplikací by mohlo být stěhování nábytku, jelikož jsou poměrně úzké. Jinak si ale jistě zamilujete.

Mezi jejich poddruhy patří vřetenové, kruhové a obloukové. Rozdíly mezi nimi nejsou velké a u některých se dokonce jedná o synonyma. Odborník vám zajisté rozdíly vysvětlí, ale jednat se bude zejména o to, která se vám budou více líbit. Z materiálů se u nich používá především kombinace kovu s dřevem.

Zavěšené ve vzduchu

Samonosné prakticky visí ve vzduchu a nepotřebují žádnou oporu. To je velká výhoda, protože do prostoru pod nimi můžete snadno umístit skříň, botník či knihovnu. Od bočnicových se liší tím, že ty jsou přímo napojené na stěnu, což samonosná nutně nemusí. Oba tyto druhy působí velmi vzdušně a s výběrem zajímavého materiálu z nich uděláte dominantu místnosti.
točité schodiště.jpg

Klasika nakonec

Poslední typ je ten tradiční, který můžete vidět v každém paneláku. Jedná se to, že celá konstrukce je podepřena uprostřed, po celé ploše, na jedné straně, anebo na obou stranách. Pokud uvažujete nad modelem do moderního interiéru, tak se moc nehodí, protože působí těžkopádně.