13.4.2020 Od devene Off

RCM software

Chcete mít neustálí přehled, kde se právě teď pohybuje Váš vůz? Pak určitě zakupte RCM software, protože ten umí spoustu chytrých funkcí, jenž využijete.

RCM software

Sledování vozidel

Bohužel když Vašeho čtyřkolového miláčka necháte někde stát třeba na parkovišti, tak nevít co se s ním právě děje. A proto je dobré do vozu zabudovat pár bezpečnostních opatření. Naprostým základem je například alarm či zamykatelné ruční brzda. Všechny takové opatření mnohem zvýší bezpečí vozu. Ovšem kdyby přeci jen ke krádeži došlo, tak nebudete vědět, kde vůz je.

poloha na mapě

Naštěstí pomocí satelitního sledování máte k dispozici neustále polohu Vašeho miláčka i ve virtuální podobě na mapě. Zároveň si můžete nastavit, že Vám při takové nečekané události přijde na mobil přímo SMS, takže budete moci jednat okamžitě. Samozřejmě tímto využití nekončí, protože ho ocení i majitelé firemního vozového parku, kteří budou vědět, kde se ve skutečnosti vozy pohybují. Nemusíte přísně kontrolovat zaměstnance, ale v případě problému bidete mít o konkrétním služebním voze všechny informace.

Úspora paliva

Tento systém má mnohem větší potenciál než jen sledování přesné polohy, protože zaznamenává všechny potřebné údaje z řídicí jednotky. A proto pokud chcete šetřit palivo, tak veškeré údaje máte na jednom přehledném místě. Pokud budete těmto údajům naslouchat, tak se dá spotřeba stáhnout na opravdu slušné hodnoty, takže ve finále ušetříte spoustu peněz. Samozřejmě je dobré navíc dodržovat všechna obecná doporučení. Pokud budete jezdit plynule a motor nevytáčet do velkých otáček, tak průměrná dlouhodobá spotřeba opravdu klesne. Pomocí tohoto systému navíc vidíte, jak se vůz při určitých otáčkách chová, díky čemuž můžete co nejvíce přizpůsobit svou jízdu.

benzínová pumpa

Sami se přesvědčíte, že od určité rychlosti například na dálnici jde spotřeba rapidně nahoru. Samozřejmě nezapomeňte na ideálně nahuštěné pneumatiky. Dále vyndejte z auta zbytečné věci, protože čím nižší hmotnost, tím menší spotřeba. Díky těmto radám se dají vskutku každý měsíc ušetřit slušné částky.