3.7.2018 Od devene Off

Rozdíl je a není v čase

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří mají mobilní telefon s daty stále při sobě a listujete internetem ve všech možných rozměrech, pak máte určitě velkou výhodu. Je totiž fakt, že zkušenostmi se člověk naučí nejvíce a pokud jste skoro stále na telefonu, pak mátě určitě nepřetržitý příval zkušeností.
kapesní hodinky na řetízku.jpg

Právě tohle je ten největší rozdíl mezi dětmi a rodiči.

Dalším důležitým faktorem je to, kdy se s takovýmto způsobem učení začne. Člověk se přirozeně učí hůře v padesáti, než v pěti letech. Na druhou stranu ale takové pětileté děti nemají zkušenosti a inteligenci, jako ti, kterým už je padesát.

S uživatelskou elektronikou se na té základní (neboli uživatelské) úrovni naučí snad úplně každý. Důležitý je ale ten čas, který tomu věnujete. Pokud dostanete svůj vlastní přístroj, začnete ho vy sami prozkoumávat a učit se s ním a to ještě navíc aktivně. Díky tomu se z vás stane plnohodnotný uživatel.
černý budík.jpg

Tak jako všechno je i takové brouzdání po internetu jedna velká zkušenost. Internet navíc běží do budoucnosti opravdu rychlostí blesku, takže ti, kteří se na něm objeví jednou za x měsíců a nikdy mu nevěnovali velkou pozornost, se na něm budou určitě ztrácet. Je to asi takový pocit, jako by vás vysadili v nějaké cizí zemi uprostřed města, kde jsou sice směrovky, ale v úplně jiném jazyce, než je vám známý.

Zkráceně řečeno je internet prostor, který je každý den vyplňován novými a novými uživateli. Pokud mu věnujete svůj čas a alespoň malou špetku energie, oplatí vám to velmi rozsáhlým prostorem, který je plný všeho.

Není zde žádný důvod, proč odmítat něco, co jste ještě nezkusili. Hlavně je potřeba, abyste se toho nebáli. Co zlého by se mohlo stát? Pokud budete mít při sobě někoho, kdo tomu rozumí, pak určitě nic vážného. Někteří lidé dokonce tvrdí, že je to mnohem jednodušší, než vaření.

A jak to vidíte vy?