3.10.2019 Od devene Off

Rychlé bydlení

I kdybyste dělali dvacet čtyři hodin denně a sedm dní v týdnu, mohli byste bydlet teprve někdy deset let po smrti. Ano, je to trošku nadnesený údaj, ale daleko do pravdy rozhodně nemá. Věc se tedy musí řešit půjčkou, a to nejčastěji půjčkou z banky. Jenže zde můžete narazit, a to velmi tvrdě. Banky totiž nepůjčí jen tak někomu, pokud nemáte jiný byt či dům, o který vás pak banka může obrat. S tím nic nenaděláme, je to prostě byznys podporovaný vládou, která z něj má tučný peníz na své utajené veselice.
Občan si tedy bere půjčku a v případě že nemá barák o který by mohl přijít je lustrován a pokud již někde nějaký drobný konflikt s jakoukoli bankou nebo úvěrovou společností, nebo kýmkoli jiným měl má smůlu. Je totiž zcela jistě zanesen v registru.
Klíč k bydlení
Registry dlužníků
jsou v podstatě dva a možno do nich za peníze nahlédnout. Toho, kdo registr spravuje nezajímá, že jste se tam dostali třeba nedopatřením, že nebo že již máte své záležitosti poctivě vypořádány. Tam to totiž nemůžete zrušit vy, ale věřitel. A pokud on se na to vykvákne, tak tam budete věčně. Anebo to budete muset řešit soudně. Ale i když vše vyrovnáte a věřitel to registru potvrdí , stejně jste tam ještě tři roky. Asi za trest,
Znázornění hypotéky
Nu, další věci kolem tohoto výmyslu nebudeme rozebírat. Zabralo by to příliš času a moře místa. Přejdeme k jádru pudla. Naštěstí v našem státě existují i společnosti které vám peníze zapůjčí i bez nahlížení do tohoto pofiderního zařízení. Je to tak zvaná hypotéka bez registru.
Společnost, která tuto hypotéku poskytuje dokáže navíc tolerovat i běžící exekuci, respektive, pomůže nalézt řešení, jak se s tím vším vypořádat. Ano, řeknete si, sebere peníze a nepomůže. Jenže tady to funguje jinak. Tady se žádné peníze dopředu neplatí. Ani za kalkulace, ani za odhady, prostě za nic. Ostatně, pokud hypotéku chcete tak to zkuste a uvidíte.