8.8.2020 Od devene Off

Střecha na zahradě se může vždycky hodit


Udělat si zahradu podle svých představ můžete různými způsoby. Jedním z nich je o pořízení si venkovního posezení, a to včetně nezbytné stříšky.

Střecha na zahradě se může vždycky hodit

Mít zahradu a kašlat na ní je to nehorší možné rozhodnutí. Naštěstí naprostá většina lidí to tak nedělá. Bylo by to totiž škoda. Tento po většinu roku zelený prostor se dá totiž využívat nepřeberným množstvím způsobům. A ne všechny zákonitě musí souviset s pěstováním rostlinstva. Je možné si na zahradě udělat třeba posezení pro sebe a přátele, které se dá využívat k pořádání večírků, slavení narozenin nebo prostě jen k relaxaci. Potřebujete k tomu jen pár maličkostí jako je venkovní nábytek a snad i nějakou tu stříšku.

Pergola na pláži

Co se týče stříšky, ta může mít celou řadu podob. Nechcete-li nic extra, bohatě vám postačí koupit pár slunečníků. Jakmile je roztáhnete, dokáží pokrýt docela velký prostor a vy budete chránit před nepříjemný slunečními paprsky, které hlavně v létě dokáží docela dost pozlobit. Ovšem nečekejte, že vás slunečníky ochrání před deštěm. Možná zachytí pár kapek, ale to je tak všechno. K tomuto účelu daleko lépe slouží pergola https://www.pergoly-trutnov.cz/.

Jedná se o relativně jednoduché, ale rozhodne ne nevzhledné konstrukce. Určitě ne, když si dobře vyberete. Pomocí pergoly můžete nejen poskytnout vybranému koutu dokonalé krytí před sluncem, deštěm, sněhem a dalšími nepříjemnostmi, které nám přináší příroda, ale zároveň zkrášlit i okolí. Některé modely jsou skutečně po architektonické stránce velice povedené. Hodně záleží na tom, jaký materiál si vyberete. Většina zájemců o zahradní zastřešení pořád preferuje dřevo, ale stále více se o slovo hlásí i hliník.

Pergola v parku

Co se týče stavby, či v tomto případě spíše montáže, nejedná se o nic extra náročného. Pergoly, stejně jako například jednodušší altány, se totiž dodávají ve formě stavebnic, které se pak poskládají a usadí. Tuto práci za vás samozřejmě může udělat firma, u které budete nakupovat, ale počítejte s tím, že to bude za příplatek. Pokud patříte mezi zkušenější kutili a máte někoho, kdo vám pomůže, můžete se do montáže pustit sami.