25.9.2020 Od devene Off

Studentská léta a psané slovo

Pokud se zeptáte studenta, kde nachází finance na své studium i volnočasové aktivity, dostanou se vám různé odpovědi. Nejčastější bude nějaká letní či celoroční brigáda, kde si člověk občas může vydělat dobrý balík peněz. Nevýhodou je, že těch hodně peněz dostanete za přímo úměrný objem práce, kterou budete muset vykonat, a proto si každý shání cokoliv, co by mohl dělat ke studiu a co by ho hlavně nezatěžovalo. Není vůbec jednoduché něco takového najít.
psaní rukou.jpg
Přeci jen, každý zaměstnavatel má jiné požadavky, jiný může chtít praxi v oboru, jiný zase bude potřebovat směny, člověk si nevybere. Naštěstí se nacházíme v době, kdy manuální a dělnickou práci nikdo dělat nechce, ba ani v obchodech, které zvedly mzdu na krásných sto třicet korun na hodinu i pro brigádníky, což je splněný sen. Ne všichni však dokáží zaplnit volná místa, na některé to prostě nevyjde. Přesně tihle by měli zbystřit, protože kolem nich je spousta šancí, jak si vydělat, byť i malý příjem, který dozajista pomůže kdykoliv a kdekoliv.
studentka u pc.jpg

Využijte odbornost

Univerzity, soukromé společnosti, instituty, ti všichni vyhlašují nejrůznější soutěže a události, kde si může student, pokud na to má, minimálně přilepšit k rozpočtu a cestou získat i něco cenného do životopisu či dokonce nějakou hmotnou odměnu. Nejlépe „placené“ jsou samozřejmě soutěže prestižnější, kde je třeba jistá míra odbornosti a na kterou si jen tak někdo nepřijde. Samozřejmě, je rozdíl, pokud se jedná například o filosofickou či právnickou fakultu. O výše odměny vždycky rozhoduje prestiž dané soutěže a vůbec prestiž instituce, která ji vyhlašuje.

Proč se vlastně obětovat pro pár řádků

Není vůbec nic lehkého vypotit na papír něco smysluplného, co by dávalo smysl. Pokud ale máte čas a vůli, proč vlastně něco nezkusit? Každý z nás má někde v hloubi zkušenost, kterou by mohl zúročit v takové soutěži, většinou se jedná o literární dílo, takže opravdu jenom stačí vypůjčit si notebook a začít psát, byť to je na tom to nejhorší. Zkusit to ale můžete, a když už nic, aspoň si lidi řeknou, že jste dobří.