16.2.2021 Od devene Off

Voda jako nepřítel

Například taková vypadlá hadice, kterou se vypouští voda z pračky. Znáte to. Není nijak upevněna a hadice se může sesmeknout, i když je tvarovaná. Tím pádem voda krásně teče, ale tam, kam nemá a tím se stává nepřítelem. Zde je řešení naštěstí velmi jednoduché. Hadici upevnit. Jenže ony mohou být i jiné příčiny. Například v odpadu vany, přímo v trubkách, nebo kdekoli jinde. A zde nastává čas pro to, abychom zavolali na pomoc odborníka.

kleště

Instalatér Praha je jeden z těch, který to umí. Ví, co má dělat a závadu také umí najít. To, že vám rozkope celou koupelnu je hezká „urban legend“, ale to je vše. Dnešní možnosti techniky a zkušenosti se zúročí v tom, že kopat není nikam třeba. Takže vám instalatér skutečně nepotřebuje dělat z koupelny staveniště.

Samozřejmě, že pokud bude závada v trubkách, tak se tam prostě kopnout musí, ale nyní se to dělá tak, že se nekope nikam zbytečně. Kachličky to ovšem někdy odskákat mohou. Minimálně v jednom pruhu.

V každém případě, klikněte na odkaz výše a telefon si pečlivě poznačte. Proč? Protože nikdy nemůžete vědět, zda se něco nehezkého nesemele v nejbližší době. Jak se říká, neštěstí nechodí po horách ale po lidech. A nějaký problém může přijít dříve, než se nadějete. Proto je velmi dobré si číslo zapsat a pověsit přímo k vodoměru. Tak si můžete být jistí, že pokud se něco stane, máte jej po ruce, protože logicky půjdete zastavit vodu. Nu a číslo jako kdybyste našli, ne?

vodoměr

Ono ať už se děje cokoli, zastavení přívodu vody je prostě nutná věc. Ono už to někdy nepomůže, ale nebude se zvyšovat průtok. Tedy, chráníte další od větších škod, ale také chráníte i své vlastní peníze. A závadu nemůžete nechat jen tak, i když už voda neteče, zrada se musí odstranit co nejdříve, už třeba jen proto, abyste mohli koupelnu užívat dále.

Tak si dávejte pozor a telefonní číslo si opravdu uschovejte.