23.12.2021 Od devene Off

K čemu slouží zubní fazety a dokážou vám zachránit úsměv? Zdokonalte své zuby a malé vady už nebudou vidět!


Toužíte do opravdu dokonalém úsměvu, ale nedaří se vám ho dosáhnout? Mají vaše zuby jemné kazy a chtěli byste to napravit? Najděte ideální řešení.

K čemu slouží zubní fazety a dokážou vám zachránit úsměv? Zdokonalte své zuby a malé vady už nebudou vidět!

Když se usmějeme, chceme ukazovat jen pěkný a dokonalý úsměv. Jenže problémy se zuby nám to obvykle kazí. Někdo za své vady nemůže a u někoho je to vlivem špatné péče o zuby. Je mnoho metod, jak se dají zuby zase opravit, aby váš úsměv byl jako ze žurnálu. Pokud máte malé mezírky mezi zuby, zuby máte zažloutlé nebo flekaté vlivem špatného bělení, trápí vás nepravidelný chrup a jiné drobnější obtíže, můžete to vyřešit zubními fazetami. Co to je?

krásný úsměv

Co zubní fazety umí?

Proces se nazývá osazování zubními fazetami a tento jednoduchý a rychlý zákrok se dá zařadit do estetické stomatologie. Fazety tak slouží skutečně jen k tomu, aby vám vylepšily zuby na pohled. Používají se k tomu, aby se vyrovnaly nedokonalosti zubů, využívají se například v případě, že jsou zuby křivé, jsou dále od sebe a při podobných estetických potížích s chrupem. Pokud byste si chtěli představit, jak takové fazety vypadají, jde v podstatě o něco, co by se dalo nazvat pláštěm. Účelem je zuby překrýt a tím srovnat, fazety ale v žádném případě neslouží jako náhrada chrupu.

Vyrábějí se ze dvou různých materiálů, je možné nechat si zhotovit zubní fazety na míru z keramického materiálu a v tomto případě je nutné odebrat nejdříve přesný otisk chrupu. Zhotovení keramických fazet tak trvá o něco déle, musí se totiž nejdříve nechat vyrobit. Druhou možností jsou fazety kompozitní a na ty není zapotřebí žádného otisku. Kompozitní fazety můžete mít velmi rychle udělané, stačí k tomu jedna návštěva u stomatologa. Nasazují se totiž rovnou do úst a přitom se zhotovují. Jde o rychlejší a hlavně okamžité řešení.

zubní fazety

V jakém případě můžete o fazetách uvažovat?

Zubní fazety Praha https://clinicplus.cz/service/esteticka-stomatologie/ nejsou ale vhodné pro každého, kdo má estetický problém se svým chrupem. Vhodné jsou jen pro mírně až středně nedokonalé a poškozené zuby, takže například pokud jsou zuby špatně postavené a je to problém závažnější, je třeba konzultovat vhodnost zubních fazet. Někdy je třeba zvolit jiné řešení. Všechno je tedy individuální a je třeba každý problém individuálně probrat se stomatologem.

Díky zubním fazetám ale můžete opět nabít sebevědomí a začít se usmívat.