7.5.2023 Od devene Off

Tuzemská dovolená v mnoha podobách

V nedávno zveřejněném průzkumu veřejného mínění na téma tuzemská dovolená, vyšlo najevo, že lidé v Česku by se dali zařadit do několika základních skupin. První z nich využívají pravidelně své oblíbené destinace a už od nástupu jarního počasí se těší, plánují a rezervují ubytování v osvědčeném hotelu či penzionu. Tamní lokalitu dobře znají a tráví tu s rodinou spokojeně na jednom místě třeba celý týden, nebo čtrnáct dnů.
Druhou skupinou jsou lidé dobrodružné povahy, ti nejraději putují do míst, která jsou pro ně výzvou jejich vlastních schopností. Jsou to buď pěší výpravy po horských terénech, vodácké akce, horolezecké stěny, nebo terény pro treková či horská kola.
výlet na lodi
Třetí a zároveň nejpočetnější typ tuzemských dovolených tvoří poznávací zájezdy. Využívají je lidé zvídaví, kteří rádi často mění působiště, a je pro ně rozhodující množství nových podnětů. V podstatě všichni zájemci o hvězdicové pobyty vyhledávají specializované cestovní kanceláře a vybírají z mnoha nabídek pestrých programů ten nejvhodnější.

Hvězdicový zájezd na vlastní pěst

Nebývá příliš často zvykem plánovat poznávací zájezd svépomocí, má to však jisté výhody. Pokud se rozhodnete uskutečnit tento typ dovolené, budete pány svého času a naplánovaný itinerář budete moci změnit, jak se vám zachce.
Kdo již něco takového v minulosti vyzkoušel, většinou se k tomuto způsobu trávení volných dnů uchýlí znovu. Je totiž nesmírně zábavné a zároveň vzrušující v teple domácího krbu usednout k mapě a rozvrhnout trasu zájezdu pro jednotlivé dny, propočítat ujeté kilometry, zvážit ubytovací možnosti na trase, ať už penziony, či kempy. Mapa kolikrát prozradí i mnohá zajímavá místa, která cestovní kanceláře mohou přehlédnout, a při plánování trasy je ideální využít Internetu, jakožto bohatého informačního zdroje.
český krumlov zámek
Mnohé cestovky jsou také zaměřeny úzce tematicky, což každému nemusí vyhovovat, zkrátka převládající prohlídky hradů a zámků někdo raději vymění za návštěvu rozhledny, koupaliště, či přírodní rezervace.