2.2.2020 Od devene Off

Uklízíte na jaře?

V mnoha domácnostech je nastavený nějaký režim. U dětí to bývá tak, že ráno vstanou do školy, dopoledne jsou ve škole. Až přijdou domů, tak si udělají své domácí úkoly a poté mají čas na hraní a trávení volného času, podle svého gusta.
Rodiče nebo jakýkoliv jiný dospělák také ráno vstává do práce, vrací se odpoledne a poté může, jakkoliv trávit svůj volný čas.
Ve volném čase lidé nejčastěji odpočívají a relaxují, protože osmihodinová směna je unavila nebo nezažily příliš příjemný den a snaží se si jej spravit tím, že koukají na televizi nebo hrají nějaké hry, ve kterých unikají z reality.znaky uklízení
Ženy často po práci doma uklízí. Snaží se totiž dohnat to, co nestihly po tu dobu, co byly v práci a nikdo jiný za ně tu práci neodvedl. Samozřejmě, že v dnešní době už se mnohem více do chodu a úklidu domácnosti zapojují i muži, ale ty také chodí do práce a vrací se podobně jako jejich přítelkyně/manželky. Po práci si chtějí také odpočinout nebo dohání povinnosti, které nestihly předchozí den nebo za dopoledne, kdy byli v práci.
Abyste se nemuseli obávat z toho, že z Vašeho domova se později stane „chlívek“, tak můžete zavést pravidelný úklid u Vás doma. Základem toho, aby Vám doma nevznikal nepořádek je uklidit to základní. Například nádobí, které použijete odnést alespoň jednou denně do myčky, kterou pak spustíte a než půjdete spát, tak ji zase vyklidíte. Vyluxovat povrchy alespoň jednou za dva dny. Nepořizovat si mnoho dekorací, které příliš neusnadňují utírání prachu. Jakoukoliv věc, kterou použijete poté vrátit na místo, kam patří.čištění povrchů
Jestliže nechcete doma dělat pravidelný úklid, ale raději se budete věnovat Vašim koníčkům nebo rodině, tak si můžete říct o pomoc. Mnoho firem nabízí své služby, kdy k Vám domů pošlou hospodyňku, která se už o pravidelný úklid postará. Díky tomu, máte více času na sebe a z práce nechodíte ve stresu, že nestíháte uklidit, protože doma už máte uklizeno.